Korporacje z optymizmem patrzą w przyszłość

surveyWedług ostatnich wyników badań przeprowadzonych przez Ken Blanchard Companies, ponad 70% międzynarodowych firm z optymizmem patrzy na kwestię dźwignięcia się gospodarki w 2009. Tylko 1/4 spośród 1700 zapytanych członków zarządów, managerów liniowych, dyrektorów HR stwierdziła, że kryzys przeciągnie się na 2010 rok.

Badania Blancharda prowadzone są od 2003 roku i do tej pory wzięło w nich udział ponad 6700 osób, odpowiadając na pytania związane z ich organizacją w kontekście aktualnej sytuacji rynkowej, wydatków szkoleniowych, spodziewanych cięć kosztów, itd.  Badanie dotyka także wewnętrznych spraw organizacji takich jak wyzwania w zarządzaniu czy HR.

W tej edycji badania największym wyzwaniem dla dużych korporacji jest sytuacja ekonomiczna. Dopiero na następnych miejscach na liście „trosk”, znalazły się konkurencyjność oraz potrzeba wzrostu i ekspansji. Strategią na złe czasy jest najczęściej inwestowanie we wzrost produktywności oraz efektywności, a także cięcie kosztów podróży i koncentracja na promowaniu marki i jej dyferencjacji.

Źródło: Training Press Releases

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Share This
Login/Register access is temporary disabled
Porównaj narzędzia
  • Total (0)
Porównaj
0