InfoPraca komentuje wyniki Megapanelu

rankingpracakwiecień

Wczoraj opublikowaliśmy komentarz Pracuj.pl do spadku wyników popularności największych portali pracy. Dzisiaj publikujemy wyjaśnienia trzeciego co do wielkości (wg. badań Gemiusa) gracza na polskim rynku portali pracy.


Beata Szilf-Nitka, General Manager, InfoPraca Sp. z o.o. :

W ostatnich miesiącach wszystkie internetowe serwisy pracy odnotowują zmniejszenie zasięgu.
Proszę zwrócić uwagę , iż w kwietniu średnio zmniejszenie zasięgu wszystkich serwisów (ujętych w zestawieniu Gemiusa) w stosunku do marca wyniosło  ok. 2,60%, w szczególności serwisu o największym zasięgu o 2,18% i serwisu wymienionego na 2 miejscu zestawienia 0 1,12% podczas gdy spadek zasięgu infopracy to 0,55% w stosunku do marca.

Z pewnością opisywane zjawisko spowodowane jest głównie sytuacją ekonomiczną i wyraźnie widocznym spowolnieniem gospodarki.

Serwis Infopraca.pl obserwuje stały wzrost liczby nowo rejestrujących się użytkowników (zarówno firm jak i kandydatów), umożliwiając dostęp do atrakcyjnych funkcjonalności systemu, m.in. zarządzanie opublikowanymi ofertami pracy a po stronie kandydatów zarządzanie wysłanymi aplikacjami do pracodawców. ofertami. Jednocześnie InfoPraca.pl jest jedyną (lub jedną z nielicznych) giełdą pracy w Polsce, która zarejestrowanych użytkowników informuje o stanie ich kandydatur. Za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przez stronę ich konta na stronie www. są oni informowani, czy ich aplikacja została otwarta, odrzucona czy też zakwalifikowana do kolejnego etapu rekrutacji.

Obecnie mamy ponad milion zarejestrowanych użytkowników.

Zobacz także:
Pracuj.pl komentuje wyniki Megapanelu!
Ranking portali pracy: kwiecień 2009
Praca w marcowym rankingu serwisów tematycznychWe will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Share This
Login/Register access is temporary disabled
Porównaj narzędzia
  • Total (0)
Porównaj
0