Wspólne bieganie integruje zespół

Już ponad 250 drużyn zapisało się na maraton sztafet – Accreo Ekiden. Podobnie, jak w ubiegłym roku, są to w znacznej części drużyny firmowe – nawet po kilka z jednej organizacji. Inicjatywa pochodzi od samych pracowników lub działów HR, dla których jest to sposób na budowanie zgranego zespołu i na zdrową rywalizację.

Biegi drużynowe pozwalają na realizację zarówno indywidualnych celów pracowników, np. dbałość o kondycję, jak i organizacji dbającej o integrację zespołu. Tempo zgłaszania się drużyn i liczba zespołów firmowych zarejestrowanych na maraton sztafet Accreo Ekiden, który odbędzie się 29 maja w Warszawie, są najlepszym dowodem na atrakcyjność tego typu aktywności wśród pracowników. Warto też pamiętać, że zaangażowanie firmy w kwestie aktywności sportowej pracowników może być dla organizacji elementem polityki employer brandingowej – skierowanej zarówno do obecnych, jak i przyszłych pracowników. Wystawiając drużyny, firmy dają swoim pracownikom szansę na dobrą zabawę i wspólne dążenie do celu. Udział w maratonie sztafet to również dowód na to, że organizacja faktycznie wspiera aktywności swoich pracowników na polu work-life balance, a nie tylko komunikuje takie wsparcie.

Accreo Ekiden to jedyny w Polsce maraton sztafet, który po raz siódmy organizowany jest przez Fundację „Maraton Warszawski”. Wydarzenie skupia co roku wielu entuzjastów sportowej rywalizacji oraz kibicujących im współpracowników i rodzin. Każda drużyna składa się z 6 osób pokonujących wspólnie dystans równy długości maratonu, często na co dzień ze sobą współpracujących na gruncie zawodowym. Więcej szczegółów na temat Accreo Ekiden oraz aktualna lista zarejestrowanych drużyn znajduje się na www.accreoekiden.pl .

Share This
Login/Register access is temporary disabled
Porównaj narzędzia
  • Total (0)
Porównaj
0