Kryzys logistyce nie taki straszny

file1241247021557Spowolnienie gospodarcze, które dotyka większości branż, nie zmniejsza popytu na centra magazynowe, pracę czy maszyny. Na dobrze prosperujących rynkach Wielkiej Brytanii, Francji i Europy Środkowej widoczne są jednak nowe kierunki rozwoju. Będą one determinowały decyzje podejmowane zarówno przez inwestorów, jak i dostawców magazynowych rozwiązań.

 

 

 

 

 

W pierwszym kwartale tego roku w Europie w nieruchomościach magazynowych ulokowano łącznie ponad 3,7 miliarda euro. W ubiegłym roku wartość inwestycji w centra wyniosła 20% spośród wszystkich inwestycji w Polsce. Informacje te, opublikowane przez firmę CBRE świadczą o dobrej kondycji sektora i jego szansach rozwoju.

 

 

Praca z przyszłością

 

 
Sektor logistyczno-magazynowy ze względu na dobrą kondycję staje się jedną z branż, w której notuje się stały popyt na pracę. Sytuacja ta wyraźnie widoczna jest w Polsce, jako jednym z najbardziej perspektywicznych logistycznie rynków, znajdujących się na przecięciu szlaków transportowych. Najczęściej poszukiwanymi są osoby na stanowiska kierownika magazynu i dyrektora logistyki. Od kandydatów na powyższe stanowiska wymaga się miedzy innymi kierunkowego wykształcenia, doświadczenia zawodowego i płynnej znajomości języka angielskiego. Według raportu Antal International średnie wynagrodzenie w branży TSL w ubiegłym roku wynosiło 8 540 zł brutto, kierownik magazynu i szef logistyki zarabiali przeciętnie natomiast po 9,5 tys. złotych. Poszukiwani są także specjaliści do obsługi maszyn czy wykwalifikowani pracownicy fizyczni. Dzięki dobrej kondycji całego sektora zatrudnienie utrzymuje się na stałym poziomie, wyróżniając go na tle całej gospodarki.

 

 

źródło: STILL

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Share This
Login/Register access is temporary disabled
Porównaj narzędzia
  • Total (0)
Porównaj
0