Drogie Panie, praca dobrze wykonana to za mało!!

file000624693382Większość kobiet jest świadomych, że w dzisiejszym (ciągle zmieniającym się) świecie, ich obecność w wyższej kadrze zarządzającej jest raczej rzadkością w porównaniu do mężczyzn. Kolejne badania dowodzą, że firmy, w których kobiety zajmują kluczowe stanowiska kierownicze są bardziej wydajne i skuteczne. Niektórzy dochodzą nawet do wniosku, że kobiety są lepszymi przywódcami niż mężczyźni. Dlaczego zatem  wciąż jest tak mało liderek? Dlaczego kobiety zajmują jedynie 4,6% stanowisk CEO w firmach z listy Fortune 1000?

Tego typu pytania padają raz za razem. Jednak bez względu na to, jak wiele badań zostanie przeprowadzonych, ile artykułów przeczytanych, zmiany zachodzą powoli… Dlaczego? Być może dlatego, że kobiety nie stawiają sobie właściwych pytań? Rozważają „dlaczego nie odniosły sukcesu”, zamiast skupić się nad tym: „co sprawiło, że niektóre kobiety taki sukces odniosły?”

Przeszkody, na które natrafiają kobiety na ścieżce rozwoju są dla wszystkich jasne, ale skuteczne rozwiązania tego problemu – nie do końca. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że 46  z 1000 CEO to kobiety (a zawsze to lepszy wynik niż 0 z 1000 prezesów), powinniśmy przenieść naszą uwagę na pytanie: „Co sprawiło, że te 46 kobiet odniosło sukces?”.

cały artykuł: http://www.hci.org

 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Share This
Login/Register access is temporary disabled
Porównaj narzędzia
  • Total (0)
Porównaj
0