7 typów współpracowników jakich nie chcesz spotkać na swojej drodze

współpracownikW pracy spędzamy niemal trzecią część naszego życia. Otoczeni przez bardzo różnych ludzi. Zazwyczaj nie mamy bezpośredniego wpływu na to, z kim przyjdzie nam współpracować. Możemy trafić idealnie, czasem – fatalnie. Wiadomo – nie z każdym dogadujemy się równie dobrze, ale niemal zawsze w zespole możemy się dotrzeć. Kluczowe jest tu słowo „niemal”… Poniżej znajdziecie zestawienie typów współpracowników, jakich nie chcielibyście spotkać na swojej drodze zawodowej.
 
 
 
 
 
 
1. Snuj
Snuj jest typem niezwykle towarzyskim. Dzień zaczyna od zaparzenia kawy i pogaduszek w kuchni. Kiedy wszyscy siadają już do pracy, on zaczyna swój obchód. Kubek z kawą stawia na swoim wypukłym brzuszku i chodzi od pokoju do pokoju, od osoby do osoby. Pojawia się u nas zawsze wtedy, kiedy potrzebujemy chwili skupienia. Jest odporny na delikatne sugestie. Może gadać nawet do siebie.
 
2. Killer
Przyszedł do firmy po to, żeby zrobić karierę. W swoim życiu zawodowym przewidział dla Ciebie dwie możliwe role. Możesz być przeszkodą, którą w najlepszym razie ominie, a jeśli będzie musiał zniszczy. Chyba, że będziesz schodkiem w jego drodze na szczyt. Nie cofnie się przed niczym w korporacyjnej „Grze o Tron”.
 
3. Box DJ
Nieważne jakiej muzyki słucha. Ważne, że za głośno. Zakłada, że Ty też lubisz jego ulubiony zespół. Jak mu schowasz głośniki od komputera, będzie wszystkich raczył swoją playlistą z komórki. Zawsze też pokaże najświeższe filmiki z internetu.
 
4. BMW
BMW, czyli Bierny, Mierny, ale Wierny. Od dekady trwa na stanowisku, bo nie ma innego pomysłu na siebie. Nie angażuje się w żadne działania i nowe projekty. Boi się odpowiedzialności. Przeraża go też wizja, że mogłoby się coś zmienić. Zawsze stara się przypodobać nowemu szefowi. Ma twarz inżyniera Mrównicy ze skeczów Kabaretu Moralnego Niepokoju.
 
5. Wujek Dobra Rada
Wie lepiej. Zawsze poprawi to co robisz. Nawet jeśli działanie prowadzi do tego samego efektu, jest przekonany, że jego metoda jest lepsza. Czasem rzeczywiście – ma rację, ale bardzo często są to po prostu stare nawyki. Zresztą nieważne o czym – i tak się wypowie z miną eksperta. Hydraulika przemysłowa, reklama wirusowa, systemy motywacyjne, wychowywanie kota… On to by zrobił tak…
 
6. Człowiek-demolka
Do zespołu wnosi mnóstwo energii. Tu rzuci płaszcz, tam ciśnie komórkę. Rozgrzebie excela. Napisze kawałek maila. Wykona telefon. Pójdzie po zakupy… Sęk w tym, że projektów nie domyka. Zostawienie mu odpowiedzialności za jakieś zadanie daje niemal gwarancję, że trzeba będzie potem to poprawiać. Albo wręcz zrobić na nowo. I wiesz co on wtedy powie: Ale jak to? Przecież miałem taki świetny pomysł…
 
7. Casanova
Może to być facet, ale i kobieta. Miejsce pracy traktuje jako pole podbojów. Czasem rzuci zawoalowaną propozycję, czasem powie wprost. Nie przeszkadza obrączka na Twoim palcu. Na jego/jej własnym też nie. Przecież „w pracy to nie zdrada”.
 
Oczywiście, te 7 typów nie wyczerpuje listy. Są to tylko pewne średnie. I jak mawiają producenci filmowi – „Wszelkie podobieństwo do rzeczywistych postaci jest przypadkowe i niezamierzone”. 😉
 
 
Autor: Adam Jankowski
 
 
Image courtesy of stockimages/FreeDigitalPhotos.net
 
 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Share This
Login/Register access is temporary disabled
Porównaj narzędzia
  • Total (0)
Porównaj
0