KomunikacjaZainspiruj się

Ty też możesz być świetnym menedżerem – recenzja książki „Skuteczny Menadżer”

Książka „Skuteczny Menadżer” autorstwa Marty Pawlikowskiej-Olszty pomoże ci zrozumieć, jak wpływać na pracowników i ich motywować. Ty też możesz być świetnym menedżerem! Poznaj najważniejsze narzędzia zarządzania ludźmi i sprawdź, jak wprowadzić je w życie.

‘Skuteczny menedżer’ pozwoli odnaleźć się polskim menedżerom w biznesowych realiach wzbogacając ich spojrzenie o psychologiczne podłoże wielu sytuacji. Książka przeprowadza czytelnika przez wszystkie obszary, które są istotne w zakresie zarządzania ludźmi, pozwala zrozumieć zachowania i rozważyć różne alternatywy działania. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie formuły odpowiedzi na pytania, które zapewne niejeden menedżer sobie zadaje. Dzięki temu możemy odnaleźć sugestie zachowania w określonych sytuacjach. Książka jest wartościowym przewodnikiem po zarządzaniu, zwłaszcza dla początkujących menedżerów, gdyż przeprowadza nas przez zarządzanie zespołem od podstaw. Poza tym będzie także cenną lekturą w firmach, w których nie ma działu HR. Jest czymś na kształt zewnętrznego doradcy dla menedżera, który wyjaśnia zachowania pracowników, pozwala dostrzec swoje menedżerskie atuty i rozwijać kompetencje.

Nie ze wszystkimi wskazówkami i definicjami opisanymi w książce się zgadzam, a czasem odpowiedzi są na zbyt dużym poziomie ogólności nie dając jasnego kierunku działania. Jeśli jednak nie czujemy się pewnie w menedżerskim obszarze i chcemy zacząć rozwój swoich kompetencji, myślę, że można z powodzeniem rozpocząć swoją drogę od lektury tej książki. Na pewno da bazę do dalszego budowania swojej wiedzy i zdobywania umiejętności, a jej dużym atutem jest dopasowanie do polskich realiów biznesowych.


joanna-kaminska

Recenzent: Joanna Kamińska

2 komentarze
  1. W tym temacie polecam książkę „Szef w roli coacha” Roberta Zycha. W równie obrazowy sposób przedstawia on sytuacje z życia firmy, informuje w jaki sposób można wpływać na postępowanie pracowników i jak skutecznie i efektywnie sprzedawać.

Dodaj Odpowiedź

Share This
Login/Register access is temporary disabled
Porównaj narzędzia
  • Total (0)
Porównaj
0