Polskie Forum HR wybrało zarząd na nową kadencję!

Polskie Forum HR – Związek Pracodawców, reprezentujące agencje zatrudnienia w Polsce, ma „nowego-starego” Prezesa Zarządu – Panią Annę Wichę, dyrektora generalnego Adecco. Do wyborów zgłosiło się 6 kandydatów – wszyscy oni zasiadali w Zarządzie podczas ubiegającej, 2-letniej kadencji. 5 października 2016 roku odbyło się głosowanie agencji członkowskich PFHR, które usankcjonowało faktyczny brak zmian w składzie Zarządu.

Swoje kandydatury zgłosili: Karolina Adamiec-Vook z Bridge the Gap, Agnieszka Bulik z Randstad,  Barbara Drabich z Manpower, Wojciech Ratajczyk z Trenkwalder, Stefan Schwarz z Grupy ATERIMA oraz Anna Wicha z Adecco.

Anna Wicha pełni funkcję Prezesa Zarządu Polskiego Forum HR od 2010 roku. Aktualnie zaczyna swoją czwartą kadencję na tym stanowisku. W branży działa już od 16 lat. W 2007 roku została mianowana dyrektorem generalnym Adecco Poland. W latach 2010-2011 oraz ponownie od 2014r. odpowiada za całokształt działań strategicznych Adecco w Rumunii. Jest także członkiem zarządu World Employment Confederation (wcześniej CIETT), organizacji reprezentującej agencje zatrudnienia na świecie.

„Wobec wyzwań, jakie stoją obecnie przed branżą – zmiany w polskim ustawodawstwie, nowe unijne przepisy o ochronie danych osobowych, jak również dynamiczne zmiany demograficzne, umacniający się rynek pracownika i problemy z brakiem kandydatów, musimy stale podnosić naszą rangę jako uznanego partnera społecznego. Branża agencji zatrudnienia ma bowiem istotny wpływ na kształtowanie efektywnego rynku pracy. Celem nadrzędnym PFHR jest adwokatura interesów branży, angażowanie się w dialog społeczny oraz wsparcie w rozwoju biznesu dla jego członków. Składam podziękowania za docenienie mojego wkładu w rozwój Polskiego Forum HR i mam nadzieję, iż kolejne 2 lata będą równie intensywne i owocne” – podsumowuje Anna Wicha. BIO pozostałych członków Zarządu Polskiego Forum HR:

Karolina Adamiec-Vook

Prezes  Zarządu i Executive Consultant w  Bridge the Gap Sp. z o.o.  Z branżą doradztwa personalnego oraz konsultingiem HR związana od kilkunastu lat. Jako Country Manager REED w Polsce odpowiadała za rozwój biznesu na kluczowym dla REED rynku w regionie Europy. W Adecco Poland kierowała zespołem realizującym międzynarodowe projekty rekrutacyjne. Trener i certyfikowany asesor metodologii i narzędzi „Targeted Selection System” (wywiady kompetencyjne, testy, Assessment/ Development Centre). Certyfikowany Asesor AC/DC Ernst & Young Academy of Business. Wykładowca na studiach podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Agnieszka Bulik

Dyrektor ds. prawnych i public affairs w Randstad Polska. Specjalizuje się w zagadnieniach rynku pracy, a w szczególności zatrudnieniu tymczasowym i outsourcing’u procesów zarządzania zasobami ludzkimi. Pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Pracy Tymczasowej w Polskim Forum HR. Jako ekspert PFHR działa na rzecz rozwoju sektora agencji zatrudnienia w Polsce.

Stefan Schwarz

Współzałożyciel i Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Mobilności Pracy. Wiceprezes Zarządu Polskiego Forum HR. Współorganizator Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy. Członek kapituły nagrody Labor Mobilis. Popularyzator idei odpowiedzialnego biznesu. Ekspert rynku pracy współpracujący z Grupą ATERIMA. Przedsiębiorca. Ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Barbara Drabich

Pełnomocnik zarządu ds. prawa pracy w ManpowerGroup. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie  zawodowe zdobyte m.in. w polsko – amerykańskiej spółce Brands Inernational SA,  w jednej z pierwszych w Polsce komercyjnych stacji telewizyjnych.  Z Manpower związana od marca 2001 roku czyli od początku istnienia firmy  na polskim rynku. Z wykształcenia ekonomista – Wydział Nauk Ekonomicznych UW. W Zarządzie PFHR od 2008 roku.

Wojciech Ratajczyk

CEO Trenkwalder Group Polska. Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Gospodarki Wodnej. Do Grupy Trenkwalder dołączył w listopadzie 2013. Jest odpowiedzialny za całościowe zarządzanie firmą, jej strategię i długofalowy rozwój w Polsce. Wcześniej od 2008 roku sprawował funkcję dyrektora generalnego międzynarodowej firmy dystrybuującej materiały budowlane, gdzie odpowiedzialny był za stworzenie modelu biznesowego spółki, jej fuzję, optymalizację łańcucha logistycznego, jak też adaptacje światowej strategii Grupy w Polsce. W Zarządzie PFHR zasiada od 2014 roku.


Źródło: Polskie Forum HR

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Share This
Login/Register access is temporary disabled
Porównaj narzędzia
  • Total (0)
Porównaj
0