Ten prezes zadaje matematyczne pytanie, by poznać tok myślenia kandydata do pracy!

Niektóre firmy, gdy poszukują kandydatów do pracy na wyższe stanowiska, wysyłają na rozmowy kwalifikacyjne nie tylko HR-owca, ale często też jednego z członków zarządu. Jeff Zwelling, Chief Operating Officer w firmie HR-owej ZipRecruiter, dokładnie tak robi – i kandydatom zadaje bardzo podstępne, choć z pozoru proste pytanie. W ten sposób szybciej dowiaduje się, kim dana osoba jest.

Zwelling potrafi w środku rozmowy rzucić pytanie kompletnie niezwiązane z tematem: młotek i gwóźdź kosztują 1,1 dolara, a młotek kosztuje o jednego dolara więcej od gwoździa. Ile kosztuje gwóźdź?

Pytanie wydaje się banalne, ale odpowiedź na nie nie jest taka prosta, jak wyjaśnia w rozmowie z Business Insiderem Zwelling. – Niektórzy od razu odejmują 10 centów, co oczywiście jest nieprawidłowe. Nie muszą podawać dokładnej odpowiedzi, którą jest „pięć centów”, ale chcę zobaczyć, jak wygląda ich tok myślenia – tłumaczy COO ZipRecruiter.

Zwelling podkreśla przy tym, że „matematyka nie jest silną stroną każdej osoby”, ale oczekuje od kandydatów zorientowania się, iż „10 centów” to zbyt łatwa odpowiedź.

Biznesmen zadaje te podchwytliwe pytania również dlatego, że kandydat, jeśli zostanie przyjęty do pracy, i tak kiedyś będzie musiał odpowiadać na nie – na przykład przed zarządem. Lepiej więc jest już w trakcie rekrutacji sprawdzić, czy w takiej sytuacji ktoś jest pewny siebie i radzi sobie z presją.


Źródło: Business Insider Polska

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Share This
Login/Register access is temporary disabled
Porównaj narzędzia
  • Total (0)
Porównaj
0