HR starter pack – czerwiec #2

Za nami kolejny tydzień ciężkiej pracy. Mieliście czas rzucić okiem na najświeższe newsy z branży? Nie? Nic nie szkodzi – HR starter pack wprowadzi was w najnowsze trendy w każdy poniedziałek o 11. Dziś w naszej pigułce wiadomości kilka słów o kulturze feedback’u, o grach w organizacji oraz o tym, jakie zachowania mogą denerwować współpracowników. Zapraszamy!

Ludzie, z którymi inni nie lubią pracować. Sprawdź, czy jesteś jednym z nich!

Z wszelkich badań wynika, że z toksycznymi ludźmi nikt na dłuższą metę nie chce współpracować, a tym bardziej nie chce podlegać takiej osobie w biurze. Ekonomiczne wskaźniki pokazują, że w krajach gdzie panuje wysoka kultura pracy, a pewne zachowania są niedopuszczalne, pracownicy pracują efektywnie i są zadowoleni z miejsca zatrudnienia – mówi Joanna Żukowska, ekspert serwisu pracy MonsterPolska.pl. Dlatego, jeśli dostrzegasz w sobie wspomniane przywary, warto rozpocząć pracę nas sobą. Jak przekonują trenerzy biznesu najprostszym sposobem na zyskanie sobie sympatii, może być proste stwierdzenie wypowiedziane w kierunku współpracownika: „dziękuję, bardzo cenię sobie pracę z tobą”. Jest tylko jeden warunek, musi to być powiedziane szczerze – radzi ekspert. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

“Szefie, daj lajka!” Kilka słów o kulturze feedbacku

Okazja do wyżycia się i oceny czy szansa na rzetelną wymianę informacji? Feedback  potrafi wzbudzić prawdziwe kontrowersje. Nie ulega jednak wątpliwości, że udzielony właściwie pomaga zwiększyć zaangażowanie pracowników, szczególnie tych z młodszego pokolenia. Sprawdź koniecznie, czym jest feedback według MindLab.

Poznaliśmy laureatów Employer Branding Excellence Awards

8 czerwca w Warszawie podczas Konferencji Employer Branding Management Summit 2017 ogłoszono wyniki konkursu Employer Branding Excellence Awards. W tym roku nagrody dla najlepszych projektów employerbrandingowych przyznano już po raz szósty. W konkursie pojawiły się dwie nowe kategorie: pierwszy raz można było zgłaszać filmy rekrutacyjne lub wizerunkowe oraz strony poświęcone karierze. Firma Kuehne + Nagel dostała aż dwa wyróżnienia: w kategorii Wewnętrzna Kampania Wizerunkowa oraz Innowacja Employer Branding. Nagrodę odebrała Pani Anita Koralewska-Ratajczak. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Więcej ciekawych treści:

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Share This
Login/Register access is temporary disabled
Porównaj narzędzia
  • Total (0)
Porównaj
0