HR starter pack – sierpień #2

Jest godzina 11, zaczynamy kolejny tydzień! A na początek każdego przedsięwzięcia warto spojrzeć za siebie, żeby wiedzieć, co działo się ostatnio. A działo się wiele ciekawych rzeczy, które przybliżamy Państwu w najświeższym wydaniu HR starter pack!

Mentoring – opłaca się dzielić wiedzą!

Nieraz stajemy w firmie przed wyzwaniem: nasz pracownik odchodzi, a my potrzebujemy jak najszybciej i jak najmniejszym kosztem zrekrutować nowego specjalistę! Oba te kluczowe determinanty bywają bardzo problematyczne, gdyż zakładają element poszukiwania. Tymczasem jest sposób na to, by uniknąć takich problemów i zyskać wysoko wykwalifikowanego pracownika – wystarczy wyznaczyć wyspecjalizowanemu pracownikowi, by przed swoim odejściem wyszkolił swojego zastępcę!

 Jak zarządzać zespołem rozproszonym?

Menedżer nigdy w życiu nie spotkał swojego sprzedawcy, dział realizacji komunikuje się ze sobą komunikatorami, a dyrektor na spotkania z podwładnymi jeździ z Krynicy do Krynicy? Może brzmi to zabawnie, ale nie jest wcale czymś niecodziennym – obecna sytuacja gospodarcza i rynek pracy sprzyjają konstrukcjom zespołów rozproszonych. A zarządzanie takim zespołem może stanowić wyzwanie, chociażby już na samym poziomie komunikacji.

Jak zachować efekt wakacji na dłużej?

Wracasz do biura, parzysz sobie kawę, o godzinie 8:05 siadasz do biurka, włączasz komputer i spoglądasz tęsknie za okno na te pagórki leśne, łąki zielone, szeroko pod błękitnym niebem rozciągnione… Ale trzeba wrócić do pracy. Tylko jak to teraz zrobić, żeby po wypoczynku faktycznie skorzystać z tego, że się odpoczywało? Co więcej – jak to zrobić, żeby jeszcze w trakcie odpoczywania faktycznie odpoczywać, a nie stresować się wszystkim tym, co dzieje się w biurze? Okazuje się, że wiele osób ma z tym problem!

Talent jest przereklamowany

Słowo “talent” kojarzy się nam przede wszystkim z czymś, co jest z nami od urodzenia i w czym jesteśmy niezaprzeczalnie dobrzy. W rekrutacji jednak jego znaczenie zmienia się co kilka lat, a w różnych środowiskach stale jest rozumiane inaczej. W swoim tekście Konrad Dębkowski przekonuje, że warto spojrzeć na “talent” w nieco inny sposób – taki, który mniej usprawiedliwia, a bardziej motywuje.

Mamy też inne ciekawostki!

 

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Share This
Login/Register access is temporary disabled
Porównaj narzędzia
  • Total (0)
Porównaj
0