Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.

Akcja „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.” w trzech warszawskich biurowcach w dniach 04-08.09.2017!

W pierwszym tygodniu września, na terenie trzech warszawskich biurowców – Błękitnego Wieżowca, Athina Park oraz FOCUS, zostanie zrealizowany projekt edukacyjny pod hasłem: „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.”. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy na temat potrzeb żywieniowych w ciągu dnia pracy. Jego organizatorami są EdukacjaŻywieniowa.PL oraz firma Take a Fruit we współpracy z administratorami biurowców.

Jakich zasad zdrowego odżywiania warto przestrzegać w ciągu 8-godzinnego dnia pracy? Jak prawidłowo dobierać posiłki oraz jaką rolę w ich komponowaniu powinny odgrywać owoce i warzywa? Co daje nam energię i zwiększa motywację do działania? Wiedzę na temat tych zagadnień będą mogli zgłębić pracownicy, trzech warszawskich biurowców zarządzanych przez Cushman & Wakefield oraz Corp Sp. z o.o. , które zgodziły się przeprowadzić projekt „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.”.

Celem kampanii jest upowszechnienie wiedzy na temat tego, jak codzienne żywienie wpływa na zdrowie i samopoczucie w pracy.  – Z badania zachowań żywieniowych w miejscu pracy z 2016 r., wynika, że 98% badanych jest świadomych tego wpływu, jednak zaledwie 7% z nich uważa, że odżywia się prawidłowo. Właśnie dlatego narodził się pomysł tej akcji. Chcemy wspólnie z naszymi partnerami zmienić postawy i nawyki żywieniowe pracowników biur oraz uświadomić ich, że za pomocą małych zmian można osiągnąć naprawdę wiele – mówi Sylwia Górzna, edukator żywieniowy i ekspert corporate wellness, właściciel projektu Edukacja Żywieniowa.PL, organizatora merytorycznego akcji.

W trakcie wydarzenia uczestnicy otrzymają owoce oraz ulotki edukacyjne przygotowane przez specjalistów ds. żywienia Edukacji Żywieniowej.PL. Dodatkowo każdy z pracowników biur będzie mógł odbyć indywidualną rozmowę z dietetykiem.

Sponsorem wydarzenia jest firma Take a Fruit, która codziennie dostarcza świeże owoce i warzywa na terenie biur w całej Polsce. – Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu widzimy potrzebę przekazywania wiedzy o zdrowych nawykach żywieniowych pracownikom firm. Wspólnie z EdukacjąŻywieniową.PL realizujemy program Razem dla Zdrowia Pracowników, którego celem jest upowszechnienie zasad zdrowego odżywiania w biurach. Akcja „Weź owoc. Jedz zdrowo. Żyj dobrze.” jest kolejnym owocem naszej współpracy. Mamy nadzieję, że projekt będzie kontynuowany. Już teraz zachęcamy do zaangażowania kolejne biurowce – komentuje Aleksandra Ośko-Woźniak prezes Take a Fruit.

Partnerem wydarzenia jest Great Place to Work – globalna firma badawcza, konsultingowa i szkoleniowa, która pomaga organizacjom w tworzeniu i utrzymaniu dobrych miejsc pracy.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: HRstandard.pl, Rekruter.pl oraz miesięcznik Benefit.

Więcej informacji na stronie organizatorów: tutaj i tutaj

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

Share This
Login/Register access is temporary disabled
Porównaj narzędzia
  • Total (0)
Porównaj
0