Employer Branding Stars 2018 przyznane!

Tegoroczny HRcamp to dla nas wyjątkowy czas, gdyż mieliśmy okazję widzieć się już po raz dziesiąty! Jednocześnie, jest to także kolejne wręczenie nagród EBstars, które niestety już za nami. Gala odbyła się 9.10.2018, zaraz po konferencji HRcamp i była pod wieloma względami wyjątkowa, o czym przekonywali sami jurorzy.

Dziesiątki organizacji, setki pomysłów, tysiące przemyśleń i jeden zwycięzca w każdej kategorii. Podczas gali przyznawane są nagrody za najlepsze działania w zakresie Employer Brandingu. W tym roku uczestnicy stanęli w szranki w siedmiu kategoriach: Najlepszej Kampanii EB z budżetem do 100 tysięcy złotych i poniżej 100 tysięcy złotych, Najlepszych Wewnętrznych Inicjatyw Employer Branding,  Najlepszym Video, Najlepszych Działaniach Online (w tym Digital), Najlepszej Kampanii Candidate Experience, Najlepszej Stronie Kariery oraz Najlepszych Wydarzeniach i Akcjach Rekrutacyjnych Offline. Jury przyznało także specjalną Nagrodę Jury, aby wyróżnić projekt, który szczególnie wyróżnił się i zasłużył na uznanie.

We wszystkich tych kategoriach zostało zgłoszone 74 projekty, które reprezentowały aż 50 firm. Jury miało więc „ręce pełne roboty”. Konkurencja w tym orku była niezwykle wyrównana – długie obrady jury zakończyły się aż siedmioma wyróżnieniami! W dwóch kategoriach nagrody głównej nie przyznano, postanowiono jednak wyróżnić specjalnie trzy projekty.

W samym jury zasiedli eksperci, którzy dzięki swojemu doświadczeniu z wielu dziedzin bliskich bądź tożsamych employer brandingowi, mogli kompleksowo ocenić każdy zgłoszony projekt, a także uzupełnić swoje perspektywy.

W skład jury weszli : Łukasz Trzeszczkowski (Przewodniczący Jury), Adam Piwek, Magdalena Selwant-Różycka, Tomasz Bartnik, Maja Gojtowska, Piotr Bucki, Katarzyna Młynarczyk, Przemysław Stański, Maciej Mazurek, Anna Woźniak.

Co ważne, do konkursu stanęły zarówno największe, jak i mniejsze firmy. Niezmiernie cieszy nas fakt docierania działań employer brandingowych na coraz szerszą skalę! Gratulujemy zatem odwagi tym i życzymy wszystkim – niezależnie od budżetu i wielkości firmy, dalszej wytrwałości i pomysłowości w budowaniu Employer Brandingu wewnętrznego oraz zewnętrznego.

Galę poprowadzili Piotr Lenarczyk (EY) oraz Kaja Gryciak (Employer Branding Institute).
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych projektów znaleźli się:

Najlepsza kampania pow. 100 tys. złotych:

Nagroda: Leroy Merlin (Kampania „Dołącz do najlepszego zespołu Leroy Merlin!”)
Wyróżnienie: Volkswagen Poznań (Kampania rekrutacyjna VWP „Przede wszystkim Ty”
Wyróżnienie: Link Leaders dla mBank (Przystanek mBank: Przeprowadzka)

Najlepsza kampania do 100 tys. złotych:
Nagrody głównej nie przyznano
Wyróżnienie: Employer Branding Institute dla mBank (Bankowe Talenty „Odkryj w sobie kolory mBanku”)
Wyróżnienie: Performante (kampania konkursu JustBrief)

Najlepsza Kampania Candidate Experience:
Nagroda: McDonald’s (kampania poprawiająca wizerunek pracodawcy i usprawniająca proces rekrutacyjny)

Najlepsze Wewnętrzne Inicjatywy EB:
Nagroda: Link4 (LINK4 PORY ROKU)

Najlepsze Video EB:
Nagroda: Future Processing (video promujące program praktyk)

Najlepsze Działania Online:
Nagrody głównej nie przyznano
Wyróżnienie: EY (Innowatorzy MillionYou)
Wyróżnienie: Accenture (Chatbot Rekrutacyjny Accenture)

Najlepsza Strona Kariery
Nagroda: DGS Poland i DGS Business Services

Najlepsze Wydarzenia i Akcje Rekrutacyjne Offline
Nagroda: Accenture (kampania Get Out of The Box – seria eventów z pokojem zagadek)
Wyróżnienie: AmRest (Fun at Work)

Nagroda specjalna Jury:
Fabryka Mebli Forte (Otwarcie dwujęzycznego przedszkola firmowego z oddziałem żłobkowym w Suwałkach)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Z dumą patrzcie na statuetkę Employer Branding Stars i nie osiadajcie na laurach, twórzcie projekty, które pozwolą ponownie otrzymać ją w przyszłym roku! Wszyscy, którym nie udało się zdobyć w tym roku wyróżnienia – wierzymy, że to jedynie podniesie motywację do dalszych działań!

1 Komentarz
  1. […] części konferencyjnej przyszedł czas na Galę EBstars, która pod wieloma względami była wyjątkowa, o czym przekonywali sami jurorzy. Dziesiątki […]

Dodaj Odpowiedź

Share This
Login/Register access is temporary disabled
Porównaj narzędzia
  • Total (0)
Porównaj
0